Hanácký pivovar v Olomouci

Hanácký pivovar v Olomouci

Na podzim roku 2015 vznikla společnost s názvem Hanácký pivovar, s.r.o. s cílem vytvořit fungující minipivovar v Olomouci. V průběhu roku 2016 probíhaly a stále probíhají aktivní kroky k tomu, aby byla na začátku roku 2017 zahájena produkce. Během srpna 2016 začíná rekonstrukce objektu na ulici Šlechtitelů v Olomouci – Holicích. Ta byla dokončena v dubnu 2017, tedy s mírným zpožděním oproti původnímu plánu. Během června a července by měla být osazena technopogie pivovaru a dá se tedy předpokládat, že se po roce příprav začne skutečně vařit - hurá!

Naše první uvařené pivo vzniklo v červnu 2016, jednalo se o ležák plzeňského typu, 12° světlá Chmelař. Vařili jsme jako tzv. "létající" pivovar, který ale užuž vyhlíží, kdy se usadí ve vlastním. Do naší stálé produkce bude patřit také výčepní pivo 10° světlá Sladař a speciální pivo 14° světlá Vladař. V naší produkci však nenaleznete jen piva pro náš region klasická, chceme produkovat také piva z ostatních regionů – v našem portfoliu se tak určitě objeví i piva typu Ale, Stout, IPA a další.

V současné době se budete moci setkat s našimi produkty na nejrůznějších pivních slavnostech v okolí Olomouce.
O všech akcích Vás budeme rádi informovat na těchto stránkách, případně na našem facebookovém profilu: @hanackypivovar

S pivovarským pozdravem „Dej Bůh štěstí“,
Pavel Hanuštiak, sládek pivovaru

31. 10. 2017

Pivovarská prodejna otevřena!

A je to tady! Na ulici Šlechtitelů jsme otevřeli podnikovou prodejnu, kde si můžete vybrat z našich skvělých piv! Otevřeno každý všední den od 8 do 16 hodin. A nejen to, konečně také zahajujeme produkci ve vlastním. Tož přijďte ochutnat a podívat se na nový pivovar :-)

12. 6. 2017

Léto 2017

Po delším čase, kdy jsme se odmlčeli, Vás můžeme na našich stránkách informovat o novinkách z našeho pivovaru.

Snad nejdůležitější zpráva je, že stavba ve své hrubé části byla dokončena! Nyní se čeká na instalování technologie, což by mělo proběhnout do půlky července. První pivo uvařené přímo v našem pivovaru by mělo býttedy k ochutnání do konce srpna. Upřímně, už aby to bylo :-)