Hanácký pivovar v Olomouci

Odkaz na e-shop:    www.hanackypivoshop.cz

 

Hanácký pivovar v Olomouci

Na podzim roku 2015 vznikla společnost s názvem Hanácký pivovar, s.r.o. s cílem vytvořit fungující minipivovar v Olomouci. V průběhu roku 2016 probíhaly kroky k tomu, aby byla na začátku roku 2017 zahájena produkce: začíná rekonstrukce objektu na ulici Šlechtitelů v Olomouci Holici. Ta byla dokončena v dubnu 2017, tedy s mírným zpožděním oproti původnímu plánu. Během června a července by měla být osazena technopogie pivovaru. Dalších několik měsíců se vyřídily nezbytné papírové formality a v říjnu 2017 se začlo vařit na vlastních kotlích!

Naše první uvařené pivo vzniklo v červnu 2016, jednalo se o ležák plzeňského typu, 12 světlá Chmelař. Vařili jsme jako tzv. "létající" pivovar, tedy na pronajaté technologii od jiných pivovarů. Do naší stálé produkce bude patřit také výčepní pivo 10 světlá Sladař a 11 světlý ležák Šafář. V naší produkci však nenaleznete jen piva pro náš region klasická, vaříme také piva z ostatních regionů – v našem portfoliu tak jsou piva typu Ale, Stout, IPA a další.

O všech akcích Vás budeme rádi informovat na těchto stránkách, případně na našem facebookovém profilu: @hanackypivovar

S pivovarským pozdravem „Dej Bůh štěstí“,
Pavel Hanuštiak, sládek pivovaru

25. 3. 2020

Spustili jsme pro Vás e-shop

Pro Vaše pohodlí jsme pro Vás spustili e-shop, na kterém Vám rádi nabídneme piva z naší produkce a zároveň piva z 1. selského pivovárku v Kroměříži. Tento elektronický obchod naleznete na stránce:

www.hanackypivoshop.cz

Obrázek

12. 8. 2019

Slavnosti pivovaru 2019

Dovolte nás pozvat na naši párty, kterou chceme oslavit dvouleté fungování našeho provozu. Tož přijďte nás ochutnat a vychutnat si tu radost :-)